O Weiss Investment

Weiss Investment jest jednym z pierwszych podmiotów na polskim rynku, który oferuje możliwość inwestycji bezpośrednio w deweloperskie projekty mieszkaniowe.

Firma działa na rachunek własny oraz inwestorów zewnętrznych. Zyski wypracowuje za pomocą realizowanych projektów mieszkaniowych, działając jako tradycyjny deweloper oraz deweloper oferujący obiekty na wynajem ze stałą stopę zwrotu.

Duże doświadczenie zdobyte przy realizacji dotychczasowych projektów, a także odpowiednie zasoby i know-how, sprawiają, że jako inwestor i zarządzający, Weiss Investment daje inwestorom rękojmię najwyższej staranności przy realizacji projektu oraz bezpieczeństwo.

Przy wyborze projektów deweloperskich doświadczony zespół specjalistów przeprowadza dokładne analizy pod kątem zapotrzebowania przyszłych klientów. Dzięki temu nasza oferta jest szyta na miarę lokalnego rynku, co zapewnia sukces naszych projektów.

Zespół posiada pełen zakres kompetencji umożliwiający organizację i zarządzanie procesem realizacji oraz sprzedaży inwestycji. Czuwa nad wszystkim od momentu pozyskania nieruchomości, aż do oddania do użytkowania.

Weiss Investment posiada także doświadczenie oraz know-how po stronie pozyskiwania i rozliczania kapitału oraz może się pochwalić bazą kilkudziesięciu zadowolonych inwestorów, z którymi współpracuje już od ponad 15 lat.

Alexander Weiss

CEO
Founder

Specjalista w zakresie
zarządzania
Specjalista w zakresie
zarządzania

Jestem z wykształcenia ekonomistą — absolwentem Uniwersytetu Fryderyka Wilhelma w Bonn. Działalnością biznesową zajmuję się od 1997 roku.

W dwudziestopięcioletniej karierze zawodowej rozwijałem z sukcesami wiele projektów inwestycyjnych, w tym jako pierwszy w kraju sieć dystrybucji lakierów samochodowych niemieckiego koncernu BASF oraz jeden z pierwszych na Śląsku prywatnych szpitali specjalistycznych — Weiss Klinik.

Na rynku nieruchomości w ciągu ostatnich 15-stu lat zrealizowałem szereg udanych przedsięwzięć deweloperskich, takich jak: stylowy biurowiec Redenberg Office Park, kompleks nowoczesnych biurowców Porcelanowa 17-19, nowoczesny budynek usługowo-handlowy, osiedla mieszkaniowe Jasna Park, Brzozowa Residence, czy słynny apartamentowiec Villa Reden.

Wartość zrealizowanych przeze mnie inwestycji w nieruchomościach wynosi ponad 70 mln PLN.

Dodatkowo byłem również aktywnym inwestorem na śląskim rynku flippingu, na którym w ciągu ostatnich dwóch lat kupiłem i sprzedałem z zyskiem nieruchomości mieszkalne o wartości ponad 50 mln PLN.

Obecnie jestem na etapie przygotowywania i realizowania kolejnych inwestycji na łącznie 77 mieszkań. Wyznaję w biznesie uniwersalne wartości. Sumienność
i wiarygodność stoją u mnie na pierwszym miejscu. Wiem jak ważne w relacjach biznesowych jest zaufanie. Inwestuję tylko w takie projekty, które są dla mnie oraz moich partnerów zrozumiałe i przejrzyste.

Aktywnie wspieram rozwój modelu inwestowania grupowego w nieruchomości na polskim rynku, który uważam za racjonalną i przyszłościową, a przede wszystkim atrakcyjną i w mojej ocenie należącą do jednych z najbezpieczniejszych form pomnażania kapitału.

Na zadania, które sobie wyznaczam, patrzę całościowo. Wykorzystuję wiedzę, umiejętność analitycznego myślenia i przewidywania skutków, do ograniczania każdego zidentyfikowanego ryzyka. Koncentruję swoje zaangażowanie zawodowe na celach ambitnych i osiągalnych i nie boję się konstruktywnej krytyki. Buduję relację biznesowe na otwartości w komunikacji, słowności i zaangażowaniu.

Jakub Żbik

Co Founder

Specjalista w zakresie
marketingu i sprzedaży
Specjalista w zakresie
marketingu i sprzedaży

Posiadam wieloletnie doświadczenie oraz szeroką wiedzę z zakresu marketingu i sprzedaży, zdobywaną w międzynarodowych spółkach medialnych.

Pracowałem między innymi dla Grupy Ströer, Agory i Grupy Onet. Od 2016 r. działam na rynku nieruchomości, zajmując się kompleksowo komercjalizacją budynków biurowych oraz sprzedażą budynków mieszkalnych.

Holistyczne podejście do procesu inwestycyjnego i znajomość rynku deweloperskiego pomagają mi w pełnej obsłudze klientów oraz w opiece nad projektem – od tworzenia założeń, aż po finalne rozwiązanie.

W Weiss Investment biorę czynny udział na każdym etapie pracy z inwestycjami. Specjalizuję się w wyszukiwaniu nieruchomości, analizie rynkowej oraz opracowywaniu procesu deweloperskiego wraz z opieką nad projektem architektonicznym. Pod moją kuratelę wchodzą również procesy sprzedaży, w tym przygotowanie umów i rozliczeń.

Koncentruję się na wynikach i planowanych rezultatach. Bardzo łatwo przychodzi mi nawiązywanie relacji i diagnozowanie realnych potrzeb, co pozwala mi w jak najlepszy sposób opiekować się inwestycją i klientem.